• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінка вихователя-методиста

Освітня діяльність

Адміністрація дошкільного навчального закладу №7 спрямовує діяльність працівників на реалізацію законів України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", Національної доктрини розвитку освіти України у ХХІ столітті, змісту нового Базового компоненту дошкільної освіти в Україні.
Робота дошкільного закладу організована у відповідності до Положення про дошкільний навчальний заклад, власного Статуту, річного планування.
Дошкільний навчальний заклад працює над проблемою удосконалення навчально-виховного процесу в дошкільному навчальному закладі на основі використання інноваційних технологій.
В дошкільному закладі створені належні умови для всебічного повноцінного розвитку та комфортного перебування дітей.
Оформлення груп, кабінетів, залів є педагогічно-доцільним, відповідає естетичним та педагогічним вимогам. Кожне групове приміщеня естетично оформлене, має свій оригінальний стиль. В вікових групах облаштовані розвивальні предметно-ігрові осередки: ігрові, самостійної художньої діяльності, книги, природничої, пошуково-дослідницької діяльності, розвиваючих ігор, мовленнєво – театральні, національні (із урахуванням вимог до предметно-ігрового середовища).
Тематика осередків оформлена й наповнена матеріалами, посібниками та іграшками із врахуванням освітніх вимог та вікових особливостей вихованців, що дозволяє задовольнити індивідуальні інтереси дітей, зробити навчально-виховний процес диференційованим. Облаштування ігрового та розвивального простору кожної групи дає можливість вихованцям діяти як невеличкими підгрупами так і індивідуально.
Освітній процес закладу забезпечений необхідними нормативно-правовими та інструктивно-методичними матеріалами відповідно до вимог Базового компоненту дошкільної освіти в Україні. У кожній віковій групі створено міні-методичні кабінети, де накопичено і систематизовано дидактичні, наочні матеріали для організації освітнього процесу з дітьми відповідного дошкільного віку.
Центром методичної роботи дошкільного закладу є методичний кабінет, в якому зосереджено необхідні матеріали та педагогічні посібники відповідно до вимог нового Базового компоненту дошкільної освіти в Україні.
В наявності дитяча та методична література, законодавчі, та нормативні документи.
Діяльність дошкільного закладу визначено Концепцією розвитку дошкільного навчального закладу та регламентується планом роботи на рік, який схвалений педагогічною радою, затверджений завідувачем та погоджений управлінням освіти.
Ефективність управлінської діяльності забезпечується через загальне планування: річне та календарне , яке охоплює всі напрямки роботи колективу.
Зазначено відповідність річного та календарного планування концептуальним та проблемним завданням, над якими працює колектив, що забезпечує раціональну й впорядковану роботу всіх підрозділів закладу в поетапній реалізації поставлених завдань.
Методична робота дошкільного закладу спрямована на вивчення та
впровадження в практику роботи педагогічних працівників теорії і методики розвитку, навчання і виховання, а також корекційно- відновлювальної роботи, яка полягає у оволодінні сучасною методологією, збагаченні досвіду педагогів новими прогресивними методами і способами навчання і виховання, впровадження новітніх теоретичних розробок, позитивного досвіду, сучасних педагогічних технологій.
Адміністрація закладу постійно працює над удосконаленням внутрішнього контролю, дотримуючись його основних принципів: планомірності, обґрунтованості, повноти теоретичної і методичної підготовленості працівників.
Вивчення загального стану освітнього процесу планується у формі комплексних та тематичних перевірок; попереджувального, оглядово-оперативного та епізодичного контролю. Ці види контролю забезпечують вивчення діяльності всіх педагогів, злагодженість та систематичність роботи всього колективу.
Основною формою керівництва і контролю за навчально-виховною роботою в закладі є безпосереднє спостереження педагогічного процесу в групах та надання відповідної допомоги, настанов вихователям щодо усунення наявних недоліків. Конкретна допомога вихователям - це бесіди, методичні наради та консультації, відвідування занять педагогів. Наслідки здійснення контролю відображаються в наказах, протоколах педрад, книгах контролю за навчально-виховним процесом.
Кiлькiсть переглядiв: 587

Коментарi